Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Pokalbis su patirtimi

30/04/2009 15:13

            

            Būdamas vaikas iš vieno įspūdingo žmogaus, turinčio labai daug energijos, gyvenimiškos bei verslo patirties, išgirdau frazę: „kai ateis laikas, aš tau atskleisiu paslaptį kaip reikia gyventi“. Užaugau.. Ir prisiminiau, kad galiu gauti patarimą iš tikro žmogaus, kuris savo kailiu yra pergyvenęs įvairiausias gyvenimo pamokas. Iš tiesų gerus metus reikėjo laukti, kol „atėjo“ laikas mūsų susitikimui nuo to laiko, kai pradėjau planuoti mūsų susitikimą.. O  pokalbis įvyko tik tada, kai aš pats ėmiausi iniciatyvos po ilgo laiko paskambinti ir paprašiau skirti pusvalandį mūsų pokalbiui. Jis mielai sutiko.

            Vidutinio amžiaus vyras vardu X – tai pasiturintis verslininkas, baigęs tik vidurinę mokyklą, augęs be tėvų, sėkmingai sukūręs šeimą, padedantis bei remiantis įvairias veiklas. Žmogus skatina sportuoti jaunimą, tobulėti, yra ekstremalių pojūčių megėjas. Kiekvieną kartą, kai pamatydavau šį vyrą, jausdavau nuo ypatingą gūsį energijos. Įėjęs į jo kabinetą ar kambarį, iš karto supranti, kad žmogus „kažką turi daugiau“. Jis lyderis, sugebantis aplink save kaupti geriausius specialistus, verslininkus, kurie padeda įgyvendinti jo planus. Jis turi tikslų, aistrų ir mėgaujasi jomis. Žmogus nekalba, o daro.

 Kadangi dabar kokius pusę metų nuolatos žmonėms grūdama, kad atėjo ar kad ateina sunkmetis, tai žmonės ir pradėjo elgtis kaip sunkmečiu. Neišimtis ir verslininkai jie pradėjo dar labiau didinti pelnus, skriausti eilinius žmones atleisdami juos iš darbų, taip atimdami jų paskutinę duoną. Niekam „nebereikia“ ir NT, tiksliau spekuliantams jo nebereikia, nes bankai „užsuko kranelį“. Kadangi man o pašnekovas turi nemažai nekilnojamojo turto visoje Lietuvoje ir didžiąją dalį sostinėje, tai susidūrė ir jis su financiniais išbandymais. Mane labai domina kaip gyvena toks žmogus, ilgą laiką turėjęs ir turintis daug pinigų, turto, kaip jis mąsto ir kas jam yra svarbu.

            X ar jūs esate laisvas? Ar laisvė yra tiesiogiai priklausoma nuo pinigų kiekio?

            X atsako: Iki šiol buvau laisvas, tačiau atėjus šiam laikotarpiui, esu priverstas vis dažniau daugiau laiko skirti dalykams, kurie man yra neįdomus ir įpareigojantys. Privalau dažniau vilktis brangų kostiumą prieš eidamas į susitikimą, banką.. Privalau važiuoti pasirašyti sutartis. Negaliu dabar važinėti dviračiu, rečiau iššoku parašiutu. Tačiau mano tikslas dabar sutvarkyti sau saugią dešrelę, kurios pagalba aš ir mano visa šeima galėtume ramiai gyventi. Pinigai yra ir gerai ir blogai – priklausys, ką tu su jais nori daryti.

Aš: Koks yra gyvenimas?

X: Įsivaizduok, kad gyvenimas tai ratas, ant kurio yra pakabinta daug lempučių. Dažniausiai dega dvi – tai problemos. Jas greitai išsprendi. Kai užsidega kokios aštuonios, tada asidaro gyventi sunkiau, nes didelį laiko tarpą reikia skirti jų sprendimui. Dabar tą ir darau.

 

Ką manote apie žmonių, turinčių dideles sumas pinigų, pasipūtimą?

X. Užblokuok savo puikybę, didybę. Žmogus turi būti nuolankus, padėti kitiems. Rekomenduoju niekada nepirkti mašinos, galingu varikliu, nes tada vairuojantysis lyg įgyja pranašumą prieš kitus, siautėja gatvėse, pažeidinėja eismo taisykles. Pažiūrėk, kaip dažnai elgiasi su džipais važinėjantys vairuotojai..

Turime tarnauti vienas kitam. Jei kaupsi tik sau – nieko nebus.

 

Ką dar gera galite pasakyti, patarti?

X Visas abejones varyk į šoną. Nei sekundę negali suabejoti savo jėgomis. Jei tiki tuo ką darai, butinai pavyks! Jei nusprendei daryti darbą, daryk jį iki galo – niekada nepasiduok. Pasitikėk savo jėgomis, tikėk, tiesiog tikėk ir pasitikėk savimi.

Dar norėčiau patarti: nelipk labai aukštai, nes kai „ten“ užlipsi, gali labai žemai kristi.

Ką manote apie paskolas?

Mano nuomone bankai yra labai blogai. Žmonės negalvodami imė paskolas butams, namams, statė, pirko kaip pašėlę, tačiau nesusimąstė, kad ateis laikas atiduoti jas. Mano nuomone, jei neturi per daug pajamų, pirk kuklesnį būtą, bet jį turėsi – jis bus tavo, galų gale greičiau išsimokėsi ir bėdų neturėsi. Siūlau imti paskolą tokiu santykiu: jei uždirbi 1000 litų, tai max paskolai gali skirti 10 % sumos. Ir proporcijos atitinkamai.

 

X. Ką galite pasakyti apie darbo pasirinkimą.

Pirmas klausimas iš karto – o koks tavo hobis? Ką mėgsti daryti? Tuo ir užsiimk. Daryk tai, kas patinka ir paversk tai pinigų šaltiniu. Viskas paprasta. Linkiu eiti savo keliu. Jei nori būti dažytoju – būk, jei nori būti vairuotoju – būk. Būdamas ten, kur tau patinka, galvok kaip savo darbą paversti sistema, reikalingu kitiems verslu. Žiūrėk, ko nori klientas, patenkink jo poreikius, atlik už jį darbus.

 

Jei rasite gerą mintį – bus džiugu.

—————

Back