Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Hipokrato priesaika

16/01/2010 18:49

Hipokrato priesaika – medikų priimama priesaika, apibrėžianti gydytojo etikos principus. Manoma, kad šią priesaiką IV a. Pr. Kr. parašė žymusis senovės graikų gydytojas Hipokratas, dažnai vadinamas medicinos tėvu.

Ištrauka.

Prisiekiu gydytoju Apolonu, Eskulapu, Higija ir Panacėja, taip pat šaukiuosi liudininkais visus dievus ir deives, kad šią priesaiką ir šį pasižadėjimą vykdysiu nepriekaištingai pagal savo jėgas ir sąžinę:
Savo mokytoją, išmokiusį mane šio meno, gerbsiu kaip savo tėvus, dalysiuos viskuo ir teiksiu, ko tik jam gyvenime reikės; jo sūnus laikysiu savo broliais ir mokysiu juos be atlyginimo ir sutarties, jei panorės šio meno išmokti; perteiksiu savo pamokas ir paskaitas bei viso kito mokslo žinias tiek savo, tiek ir savo mokytojo sūnums, taip pat tiems mokiniams, kurie pasižadės raštu ir duos gydytojo priesaiką, o be šių - niekam kitam.
Gydydamas ligonius, nurodysiu pagal sugebėjimą bei sąžinę atitinkamą gyvenimo būdą ir juos saugosiu nuo bet kokios žalos ir skriaudos.
Niekam, nors ir labiausiai prašytų, neduosiu mirtinų nuodų, taip pat panašių jų sumanymų patarimu neparemsiu. Be to, nė vienai moteriai neduosiu priemonės pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti.
Užsiimsiu medicinos menu, gyvendamas nesavanaudiškai ir dorai.
Sergančių akmenlige pats neoperuosiu, - tai atlikti pavesiu prityrusiems chirurgams.
Į kokį tik namą aš beužeisiu, žengsiu sergančiųjų labui, be išankstinio kėslo pakenkti ir įžeisti, ypač be kūniško geismo moterų ar vyrų, laisvųjų žmonių ar vergų, kuriuos man teks gydyti.
Visa, ką gydydamas matysiu ar girdėsiu, ar šiaip ką, net ir nekviestas gydyti, patirsiu apie žmonių įprastą gyvenimą, nutylėsiu ir laikysiu paslaptyje, jei nebus reikalo tai viešai paskelbti.
Taigi, šios priesaikos nepriekaištingai laikantis bei jos nelaužant, tebūna man lemta džiaugtis gyvenimo laime ir darbo sėkme, o mano garbė tebūna amžinai visų žmonių aukštinama. Jei šią priesaiką sulaužysiu ar neteisingai prisieksiu, teįvyksta man viskas priešingai.

Ištrauka iš https://lt.wikipedia.org/wiki/Hipokrato_priesaika

Dėl ko kilo man ši mintis paminėti Hipokrato priesaką. Čia ne interpretecijų pamoka, todėl nenagrinėsime kiekvienos minties ar pasakyto žodžio. PEREIKIME PRIE TIKRO GYVENIMO. Gydytojai gydo. Medicinos sistema "rūpinasi" žmogumi. Tiesa, ta, kad be pinigėlių nebus ir gyvenimo. Susirgai - neturi pinigų - mirsi. Manau tik lašas jūroje, bet vienam vidutinio amžiaus vyrui staiga labai pablogėjo sveikata. Jam reikėjo skubių tyrimų bei operacijos. Prieš tai daktarams buvo "padovanota" apie 1000 ltl. Tačiau net ir tai nelabai pagelbėjo, nes siūlė palaukti tris mėnesius, kol bus vietos. Tai gerai, kad dar  į kišenę 5oo ltl įkišo. Operacija padaryta laiku. Žmogus gyvena. O jei nebūtų turėjęs šių pinigėlių...

Žmogus - mašina?

Kur dedame automobilį kai jis sugenda? Arba vežame į garažą, arba jei neturime pinigų, paliekame kieme, kol pataisysime. Kai suserga žmogus, laukti nėra kada. Manau, kad dažnas gydytojas į ligonio problemą žiūri labai šaltai ir apatiškai, nes tų ligonių tūkstančiai. Tau skauda dantį? Na ir kas - tu vienas iš tūkstančio. Tau reikia inksto - na ir kas.. Ar žmogus daktaras, be pinigų nedarantis labai reikalingos operacijos? Mano nuomone - ne. Sako - sumokėk 5ooo ltl, tada galėsi atgauti regėjimą.. baisu.. Sergi vėžiu, o į tave nusispjauti.. Kodėl STT ir tt neina ir nepakrapšto chirurgų kišenių..?

Bet ne visi daktarai drakonai. Yra ir pasišventusių ir labai gerų specialistų, kurie visą savo energiją atiduoda,kad kitam būtų geriau.

(p.s. gal tu davei pakišą?)

—————

Back