Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Vienodi žmonės

05/07/2010 10:45

    Vienodi žmonės

Turbūt visi sutiks, kad Visi žmonės skirtingi. Net ir dvynukai turi išorinių skirtumų.

O ką kalbėti apie vidines žmonių nuostatas, požiūrį į gyvenimą, mąstymą. Kyla klausimas, kaip žmonės iš viso susitaria, kai visi turime tokius skirtingus požiūrius, norus, svajones, tikslus, kai visiškai kitaip įprasminame gyvenimą. Pamatai žmogų ir supranti, kad tai visiškai atskiras, nuo tavęs skirtingas vaikščiojantis pasaulis.

Pavyzdžiui pažiūrėk, kaip žmonės elgiasi pobūviuose. Vieni puikiausiai bendrauja  su kitais, kiti užsisklendę nuo visų be šypsenos gurkšnoja kuo daugiau vyno, brendžio, kad tik pasidarytų drąsesni. Vieni lengvai gali prieiti prie nepažįstamos merginos, o kitam reikia laukti, kol prisigers ir atsiras drąsos.

Vienoda terpė.

Įsivaizduokime tokią situaciją: Vienoje patalpoje sėdi trys vienodai aprengti žmonės. Visi turi tiek pat pinigų sąskaitoje. Visi turi vienodus automobilius. Visi turi vienodus namus. Visi vienodi amžiumi. Šie žmonės turi visiškai vienodas materialines sąlygas. Žinau, kad nepaisant net iš šalies atrodančios vienodos aplinkos, šie žmonės jaučiasi skirtingai. Viienas gali būti liūdnas ir nepatenkintas gyvenimu, kitas gali jaustis "normaliai" - jam nei gerai, nei blogai, o kitas gali skraidyti padebesiais iš džiaugsmo. Jie vienodi, o vidiniai pojūčiai visai skirtingi.  Tikiu, kad net ir davus visiems vienodą piniginį startą, po metų pas visus tris žmones bus skirtingai sąskaitoje pinigų. Vienas gali visiškai nebeturėti pinigų, kitas turėti tiek pat arba panašiai, o trečias gali būti padaugines savo sąskaitą kelis kartus.

Kodėl taip yra? Kodėl būdami tokie skirtingi, gavę vienodą užduotį, atliekame ją skirtingai, suprantame skirtingai? Kodėl augdami vienoje šeimoje, išugdome skirtingus įgūdžius? Kodėl vienodų tėvų du sūnūs gali pasukti visiškai skirtingais keliais - vienas tampa alkoholiku, kitas  tampa  žinoma ir gerbiama asmenybe?

Viena iš priežasčių, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame yra mūsų suformuotos nuostatos į gyvenimą, mums įdiegtos vertybės, požiūriai. Mūsų aplinka mus taip stipriai veikia (nors dažnai nesuprantame kad taip iš tiesų ), kad dažnai tampame panašūs į tos aplinkos žmones.

Norėdami būti išskirtiniai ir neiti kartu su mase, norėdami turėti skirtingai kokybiškesnį gyvenimą už kitus, suprantame, kad turime būti unikalūs ne tik savo DNR, bet ir veiksmais. Keletas patarimų, kaip tapti unikalesniais:

  1. Nežiūrėk visai arba smarkiai apribok TV žiūrėjimą.
  2. Skirk daug dėmesio teigiamai literatūrai, filmams.
  3. Bendrauk su sau aukštus reikalavimus keliančiais teigiamais žmonėmis.
  4. Surask savo trūkumus ir juos pakeisk savybėmis, kurių trokšti.
  5.  ir tt..

Saulius Bagdonas

—————

Back