Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Vertybės.

01/03/2011 09:48

Vertybės.

Prieš metus užsirašiau tikslą –susirašyti savo vertybes. Šitą patarimą gavau iš vienos sėkmės psichologijos knygos, kurios autorius primygtinai rekomendavo jas išsigryninti, įsivardinti ir susirašyti.

 

Po metų supratau vertybių svarbą, kai pirmą kartą gyvenime per Asmeninio Efektyvumo mokymus, kalbėjome ir realiai gryninome savo vertybes.  Tikiu, kad tiek žmogus, tiek kompanija privalo pradėti veiklą nuo vertybių ir vizijos įsivardinimo.

 

Primestos vertybės.

Tai vertybės, kurias mes norime įgyti. Įsivaizduojame, kad mums vertybė yra kūrybiškumas, o gyvenime elgemės visai nesivadovaudami kūrybiškumu. Tai tik norima (geidžiama) vertybė. Įsivaizduojame, kad mums vertybė yra komandinis darbas, tuo tarpu dirbame tik individualiai. Prisirašome dešimtis verybių, bet jomis nesivadovaujame.

 

Veikiančios vertybės.

Nors ir nesame įsivardinę savo vertybių, mes vistiek jomis naudojamės. Pvz. Nors ir nežinau, kad mano vertybė „sąžiningumas“, tačiau jokiu būdų negaliu apgauti kiti žmogaus, reiškia mano vertybė yra sąžiningumas. Ką duoda tų vertybių išsigrybinimas. Tai ypatingai svarbu, kai jus „aplankys“ sunkios gyvenimiškos situacijos. Pažiūrėsite į vertybes ir suprasite, kai jums elgtis.

Ar vertybės keičiasi?

Taip. Kaip ir mes keičiamės, keičiasi ir vertybės. Bet negali būti taip – dabar esu sąžiningas, nes galiu apgauti tik 100 Lt, dėl to neaupgausiu, o jei jau galėsiu apgauti 1000 Lt, tai jau vertybės keičiasi. Vertybės keisis su  amžiumi ir po didelių gyvenimo įvykių (nelaimių ir tt)

 

 

—————

Back