Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Valia

11/05/2011 07:56

Valia.

Ką tau sako tavo draugai? Kad “tu neturi valios”, ar “tavo valia geležinė”?  Kaip pats manai apie save? Apie valią rašau, nes tai viena iš svarbesnių žmogaus savybių, padedanti arba kaip tik užkertanti kelią siekiant tikslų.

Aš neturiu valios.

Kaip matome, beveik visi žmonės gyventi nori maloniai, patogiai, lengvai, be problemų, be suvaržymų. O tu nori? Ir tiesa – tada žmonės renkasi lengviausią kelią – nuolat siekia malonumo. O ką nereikia gyventi maloniai? Reikia gyventi gerai, tik esminis dalykas – ar gyvenant vien  maloniai tu sparčiai įgyvendini savo užsibrėžtus tikslus. Žmogui dažnai sunku atsisakyti dėl per mažo valios turėjimo šiandienos malonumo, dėl to jis metasi į lengviausius dalykus – persivalgo, persimiega, tinginiauja, rūko, knapso prie televizoriaus.. Arba padaro daug mažiau, nei galėtų padaryti. 

Bevalis mąsto.

Prieš tai pasižadėjau sau mesti svorį, nes turiu antsvorio (<- tau jau labai pagirtina!), tačiau jau po 3 dienų valgau saldainį galvodamas „ai tai tik vienas saldainis“. Valios mažai – ir vėl valgau be saiko. Svoris kaip nemažėjo, taip nemažėja, gal net didėja. Pasižadėjau sportuoti, nes noriu, kad kūnas būtų stipresnis, jaustis energingesnis, žvalesnis, tačiau gulėdamas ryte sau sakau: „ai dar truputi pamiegosiu, ryt pasportuosiu“. Ir taip tęsiasi mėnesių mėnesius. Pažadėjau, kad pradėsiu mokytis užsienio kalbos, nes žinau, kad tai labai pravers ateityje dirbant su užsienio klientais, tačiau po savaitės mokslų pradedu ir vėl atidėtinėti „šiandien jaučiuosi pavargęs, ryt paskaitysiu“.

Pagalvok, ar tu priklausai BEVALIŲ klubui, kurie pasiduoda, kai tik sutinka bet kokį veiksmą, kuris reikalauja daugiau atsakomybės, savidisciplinos? Jei ne – sveikinu.

Stiprint valią Naudinga.

Apsižvalgyk aplinkui ir surask tau patinkantį žmogų, kurį net galėtum laikyti savo autoritetu, kuris daug pasiekė savo profesinėje veikloje. Paklausk jo, kaip jam tai pavyko padaryti. Tikiu, kad verslininkas sukūrė didelę kompaniją, nes daug atkakliai dirbo, kad ir kas būtų buvę sunku, tikiu, kad sportininkas, kiekvieną dieną aktyviai mankštinosi, sportavo, valgė tik tą maistą, kurį jam buvo galima valgyti, tikiu, kad puiki dainininkė, kiekvieną dieną dėjo daug pastangų, kad išlavintų savo balsą.

Jei nori GREIČIAU pasiekti tikslus, ugdyk Valią. Pradėk nuo mažų dalykų. Kiekvieną dieną pradėk daryti mankštą (jei nedarai), kiekvieną dieną laikykis sau duoto žodžio ir padaryk darbus iki galo. Būdamas valingas žmogus, pasiekti milžinišką rezultatą bent du kartus greičiau, nei be valios.

—————

Back