Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Tobula šeima?

26/10/2011 13:50

Tobula šeima?

Tikėtina, kad kiekvienas iš mūsų nori sukurti darnią, laimingą, visavertę šeimą.  Visi nori turėti šalia mylimą žmogų, puikiai su juo sutarti. Visi nori pasakyti sau – „aš turiu tobulą antrą pusę“! „aš ją myliu“! „antra pusė mane myli ir gerbia“.  Šeima itin svarbu – jei jums nesiseks santykiai šeimoje, jūs nebūsite pilnavertė esmenybė.  Turbūt iškyla klausimas, kodėl? Juk viskas paprasta – nesutari šeimoje, tie nesutarimai persiduoda neigiama forma į visas kitas sritis – darbą, santykius su draugais, kenčia finansai, emocinė ir fizinė būklė.

Kaip mes tobuliname darbinę sritį?

Ką darote, jeigu norime tapti, pavyzdžiui, geru vadybininku? Tikėtina, kad einate studijuoti vadybą. Tikėtina, kad  skaitysite daugybę knygų apie vadybos principus, eisite į seminarus (na, jei norite tapti tikrai geru vadybininku). Ir po visos teorijos imsite gautas žinias taikyti praktiškai – pradėsite dirbti.

Kaip kuriame šeimą?

Deja dažniausiai „bet kaip“. Neturime nei žinių, nei praktikos. O iš kur jos gauti? Juk dažnai tėvai nemoko ar net patys nemoka gerai auklėti vaikų, juk su seneliais apie vaikų auklėjimą ir šeimos kūrimą net nekalbėjome, o jei ir kalbėjome, neaišku, ar ką atsimename. Juk neskaitome knygų šeimos, santykių tema. Juk neiname į seminarus šeimos tema. Juk ir mokykloje nemoko, kaip kurti šeimą. Taigi be žinių pradedame bendrauti su antra puse. Nesuprasdami moterų ir vyrų bendravimo principų pridarome pilna klaidų, kartais net neatitaisomų, kurios baigiasi katastrofiškai – iširusiomis šeimomis, suluošintomis vaikystėmis, berniukais, kurie sumoteriškėja (dėl tėvo neturėjimo) ir visos kitos problemos.

Lietuvoje 60 % susituokusių  porų išsiskiria. Žiauru! Jei norime turėti nuostabias šeimas, mums reikia:

 1. Mokytis ir dar kartą mokytis – tai yra gauti žinių apie šeimą.
 2. Skaityti knygas, ieškoti straipsnių, filmų apie vyrų ir moterų santykius.
 3. Skaityti knygas, ieškoti straipsnių, filmų apie šeimos kūrimą.
 4. Skaityti knygas, ieškoti straipsnių, filmų apie vaikų auklėjimą.
 5. Eiti į seminarus apie šeimą.

Kadangi buvau Tomo Girdzijausko seminare “Vyrų ir moterų bendravimo ABC”, tai po seminaro gavau gerų patarimų perskaityti kelias knygas. Pats perskaitysiu , siūlau ir jums. Kodėl? Nes tai žmonės profesonalai, kurie gali jums patarti.

Rekomenduojama literatūra:

 1. Knyga John Gray "Vyrai kilę iš Marso, moterys - iš Veneros"
 2. Knyga apie vyrus.Robert Bly GELEŽINIS DŽONAS.
 3. Knyga David Bach „Smart Couples Finish Rich“ (anglų kalba)
 4. Filmas https://www.demographicwinter.com/index.html

Jei turite geros literatūros apie šeimą ir santykius, dalinkitės sauliusbagdonas@gmail.com

Reziumuojant šeimos kūrimo temą, skatinu, kol mūsų niekas kitas nemoko, kaip kurti šeimą, darykime tai savarankiškai.

 1. Mokykitės patys.
 2. Skatinkite domėtis draugus.
 3. Mokykite savo vaikus.

Linkiu nuostabių akimirkų su savo mylimu žmogumi.

—————

Back