Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Nauja Verslo mada

07/09/2010 21:06

Nauja Verslo mada.

Atėjo nuostabūs laikai, kai viskas keičiasi. Kaip pasakė vienas labai kūrybingas ir žinomas žmogus - "Šie laikai mus privertė būti nežinioje ir keisti taisykles". Taisyklės pasikeitė ir versle, ir valstybiniame sektoriuje. Pasikeitė ir žmonių galvose. Žmonės pradėjo sąmoningėti. Pradėjo daugiau galvoti. Tie kurie skundėsi, kad viskas blogai, suprato, kad šį mąstymą privalo pakeisti kitu - turiu tikslingai  veikti, nes tik tada viskas bus gerai. Žmonės pradėjo rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais. Žodis savanorystė ir pagalba kitam kuo toliau, tuo labiau tapo suprantamas. Žmonės suprato, kad reikia rūpintis savimi - todėl į viešumą iškilo žodis ekologija. Dabar visi nori ekonomiškesnių automobilių, šiltesnių ir mažai naudojančių energijos namų. Valio!!!! Pasaulis sveiksta!!! Toks  trumpas laikas, o kiek teigiamų pasikeitimų!!!

 Būtų labai neteisinga, jei vien tik džiaugčiausi, kad viskas yra labai labai gerai. Kadangi pasaulis ilgą laiką gyveno ne ta linkme, liko labai daug ką tvarkyti. Tiek mūsų galvose reikia keisti požiūrį, tiek daugelyje veiksmų, kuriuos darome.

Naujas amžius. Nauja era. Naujas verslas.

Atėjo laikas, kai verslininkai, (kurie iš tiesų yra būtent ta grandis asmenų, kuriuos reikia nešioti ant rankų ir dėkoti už tai, kad kelia mūsų šalies ekonomiką), pradėjo mąstyti dar plačiau. Kai visi verslai turėjo pinigų apsčiai, daug lengviau buvo galima gauti paramą kilniai veiklai. Jei turi mintyse kokį nors gražų projektą, kuris gali pasitarnauti žmonėms, verslininkas lengva ranka duodavo reikiamą sumą pinigų. Dabar šita situacija yra šiek tiek sunkesnė.

Tačiau artėjame link naujo verslo modelio. Ir dabar yra verslininkų, kurie remia savanoriškas organizacijas skirdami joms administracines patalpas, suteikdami savo paslaugas nemokamai (pvz. www kūrimas, konsultacijos, mokymai ir tt). Verslininai supranta, kad nuo jų požiūrio į visuomenę labai daug kas priklauso. Jei jie rems visuomenę ir savanoriškas organizacijas, turinčias kilnius tikslus, bus didelės ir geros permainos Lietuvoje, jei ne - atvirkščiai.

Kokie naujo verslo požymiai? Pagrindinis dalykas, tai rėmimas savanoriškų organizacijų. Tokia nauja verslo įmonė skiria 5-10 % savo pelno pasirinktoms organizacijoms. Su didesniais pinigais organizacijos galės padaryti daug didesnius darbus: ar pamaitinti daugiau alkstančių, išgydyti sergančius, ar išaugdyti nuostabius jaunuolius.. Kuo toliau, tuo daugiau tokių verslo įmonių bus Lietuvoje ir visame pasaulyje, ir kaip žinia, jos labiausiai klestės, nes duodanti ranka niekada nenuskurs.

 

Gero verslo kūrimo ir dalinimosi su kitais;)

Saulius Bagdonas

—————

Back