Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Iš kur tiek šiukšlių?

19/09/2009 18:59

 

Gyvendami vartotojiškoje kultūroje esame priversti pirkti įvairiausius produktus. Be to mes dabar nebegalime gyventi. Pavyzdžiui, nusiperkame gražiai įpakuotą šokoladinį batonėlį. Jis labai skanus, todėl labai greitai sukramtome jį. Lieka popieriukas.  Ir dabar popieriuko likimas jūsų rankose: arba metate ant žemės, arba ieškote artimiausios šiukšlių dėžės. sąžiningas pilietas visada susiras šiukšlių dėžę, o jei neras, įsidės popieriuką į kišenę ir vėliau paliks šiukšlę, kur ir yra jos vieta. Bet, deja. dažai matome numestų ne tik popierėlių, bet ir didesnių šiukšlių aplinkui. Tai gerai, jei ta šiukšlė mieste - yra geri žmonės valytojai, kurie pakels ir išvalys gatvę. O neretai atsitinka, kad miške, kur deje nėra etatinių valytojų, mėtosi kalnai šiukšlių, didelių padangų, statybinių atliekų, butelių.. Tai milžiniška žala gamtai, o mes juk gamtos dalis.

Kad gyventume geriau, ekologiškiau, svariau, mes privalome ne tik nemėtyti šiukšlių kur papuola, bet ir jas rūšiuoti. Reikia imti pavyzdį iš kaimynų vokiečių, kurie priverstinai privalo į atskirus maišus ir konteinerius dėti  kitokių medžiagų šiukšles. Jei to nedarys, bus pamaloninti baudomis. Kodėl reikia rūšiavomo? Nes tai pačiai plastmasei suteiksime antrą gyvenimą. Ji bus iš naujo paruošta savo funkcijai, nebus užteršta gamta ir patys geriau jausimes.

Paverskime mūsų šiukšles nauda. Linkiu būti pavyzdingiems piliečiais, dorais žmonėmis, ir gyventi tvarkingai, ne dėl to, kad galime būti nubausti, o dėl to, kad gyvendami švariame pasaulyje mes turėsime gražią ir tvarkingą ateitį. Juk tiek nedaug reikia.

—————

Back