Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Greitai eina laikas, ką daryt?

05/07/2011 19:32

Greitai eina laikas

Ar pastebėjai, kad laikas eina labai greitai? Savaitė, kaip diena. Diena, kaip valanda. Valanda, kaip akimirka. Pastebėjau, kuo daugiau turi tikslų ir veiklų, tuo greičiau prabėga laikas nuo atsikėlimo iki užmigimo. Noriu trumpai dar kartą pasakyti, be ko, mano nuomone, tiklsų turintis žmogus, negali išsiversti.

Mano nuomone, kiekvienas veikiantis, turintis tiklsų žmogus, turi planuoti laiką ir veiklas. Kadangi pats perėjau per laiko neplanavimo ir planavimo etapus, tai dalinuosiu patirtimi.

Buvo laikas, kai neplanavau laiko, nes apie tai iš viso nežinojau, tačiau pradėjau. Tai tikrai nebuvo smagu, nes dėl valios stokos mečiau savo darbo kalendorių. Tačiau didėjant veiklų apimtims ir daugėjant tikslams, teko vėl grįžti prie planavimo, nes supratau, kad tame CHAOSE ir daryme vardan darymo, nenoriu gyventi. 

Ėmiausi rimtų permainų. Pradėjau planuoti laiką. Sekėsi jau geriau, nes bedarant atsiranda įgūdžiai ir tampa lengviau daryti. Tada pradėjau grynintis, kokios mano yra vertybės. Kam? Prie ko laiko planavimas ir vertybės gali užduoti klausimą? Galiu atsakyti - kam planuoti laiką vardan planavimo, jei nežinai, kas yra tavo pamatas (o vertybės yra pamatas), tai planavimas nueis šuniui ant uodegos. Kai sužinojau, kas yra vertybės (tai truko apie kelis mėnesius, kol susidėliojo viskas), tada išsigryninau savo prioritetus. Kam, nes man asmeniškai labai reikėjo atsifiltruoti savo veiklas. Tuo metu dariau bent penkias, o dėl to rezultato, kokio noriu nebuvo. Liko dvi - būtent tos, kurios man labiausiai patinka ir naudingos yra. Susidėliojus prioritetus, tapo daug lengviau palanuoti laiką ir ypatingai atsimušti nuo kitų siūlomų minčių ( o pagundų gi šimtai pradėti naują verslą, įsisukti į tinklinį marketingą ir tt). Kai sąsiuvinyje susirašiau prioritetus, aiškiau ir lengviau tapo planuoti laiką.

Tada Perėjau prie tiklsų išsigryninimo. ESMĖ ta, kad laiko planavimas be vertybių, be prioritetų, be tikslų išsikėlimo irgi geriau nei neplanavimas, tačiau, jei norite itin gero rezultato, reikia žinoti savo vertybes, prioritetus bei išsikelti savo tikslus. Taigi, nors ir nežinote, kas yra tikslas, ir net neįsivaizduojate, kaip susirašyti metų, penkerių, dešimties metų tikslus, Jūs galite pradėti nuo mažų žingsnelių.

Susirašyk, norus savo svajones ant lapo.

Tada išsirink svarbias ir paversk jas tikslais (kaip formuluoti tikslus Jau rašiau ankščiau).

Noras ar svajonė skamba maždaug taip: "noriu gyventi savo name". Tikslas maždaug taip: "gyvenu 235 kv dviejų aukštų name Vilniuje, Tarandėje iki xxxxx".

Laiko planavimo esmė yra KRYPTINGAS planavimas. Jei žinai knyptį ir tikslus, tau bus daug papraščiau dėliotis darbus ir juos įgyvendinti. Kaip geriau planuoti SISTEMINGAI laiką, rasi www.davincisistema.lt. Ten puikiai kalbama apie sistremingą planavimą.

 

Sėkmės.

Saulius

—————

Back