Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Galiu ir moku

30/12/2011 08:57

Sau galvoju, ar gali drąsos būti per daug? Kad per mažai gali būti, tai žinau 100 %. Problema ta, kad matau daugelyje žmonių (ir savyje) įvairiausių formų  baimes, pavyzdžiui, klysti moksluose, darbe, versle. Bijome  nerasti antrosios pusės. Bijome kalbėti viešai – net tostą pasakyti gėdinamės. Vienus kankina mažesnė, kitus didesnė baimės išraiška.

Jei gyvenime įžvelgiate situacijų, kuriose matote save kaustant baimei ir nerįžtingumui, skaitykime toliau.

Negaliu ir nemoku

Rašau totaliai iš savo patirties. Negaliu pavadinti saves pačiu drąsiausiu žmogumi, nes matau dar vietų, kuriose galiu ir turi augini drąsos raumenį. Tačiau atrandu vietų, kuriose drąsa ir pasitikėjimas smarkiai auga.

Kas mane ir kitus žmones žlugdo? Pavyzdžiui turime norą kalbėti viešai. Gal net tą norą nedrąsiai sau pripažįstame, nes žinome, kad pasakius drąsiai sau, kad noriu kalbėti įtikinamai ir geriau, reiks pradėti priimti sprendinius, kartais ne visai malonius.  Reikės pradėti dirbti su savimi. Reikės imtis praktikos. Todėl  metų metus atidėliojame ir net būdami 55 metų, negalime kalbėti, arba, kai kalbame, jaučiamės labai labai ne savo vietoje..

Žmones žlugdo nenoras blaiviai sau ant popieriaus lapo užsirašyti savo norus. Juk visi norime? Tačiau, kai kuriems norams reikia laiko ir drąsos. Tada numoji ranka ir sakai, tas noras (pvz., bendravimas su priešingos lyties puse) ne man.

Žmones žlugdo tinginystė. Ji vienas svarbiausių faktorių, neleidžiančių įveikti savo baimes ir pasiekti drąsą. Juk tingėdami baimių nenugalėsime.

 

Galiu ir moku

“Galiu ir moku” – tokio pažiūrio žmonės daro taip. Turiu norą. Jį aiškiai įsivardinau. Pavyzdžiui, noriu išmokti sakyti geras kalbas pries nepažįstamų žmonių auditoriją. Tada žmogus klausia saves, ką turiu padaryti, kad galėčiau taip puikiai kalbėti.  Gal susirasti gerus kursus, kurių metu gausiu informacijos, kaip ugdytis viešojo kalbėjimo įgūdžius? Gal susirasti knygą, kurioje pilna puikių patarimų? Gal pradėti stebėti kitus gerus oratorius?

Aiškiai įsivardinę veiksmus, kurie priartins prie tikslo  gerai kalbėti viešai, žmonės imasi  veiksmų. Tai bene svarbiausias dalykas, padėsiantis pasiekti norimo rezultato. Žinai teoriją  apie laikyseną, kūno kalbą, bendravimą su auditoriją. Imi ir darai. Nesvarbu – ar dreba rankos, kojos, nesvarbu ar prakaitas pila, ar burna džiūsta – imi ir kalbi. Imi ir darai. Ir garantuoju, kad po nuolatinės praktikos kalbant, jūsų pries tai įsivardinta baimė “viešai kalbėti negaliu” atrodys juokinga.

 

Baigdamas sakau, bailiai bijo nieko nedarydami, drąsuoliai pasitikėjimą kelią žengdami mažais praktikos žingneliais.

—————

Back