Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Asmeninės savybės (mini)

21/04/2009 23:03


Tikiu, jei skaitote dabar mano mintis, esate tobulėjimo kelyje. Džiaugiuosi kartu su Jumis.  Nesakau, kad mano mintys vienintelės ir teisingiausios, tačiau jei nors viena Jums patiks ir ją pritaikysite gyvenime, mano mažas tiksliukas bus pasiektas. Visada rekomenduoju kiekvieną išgirstą mintį perfiltruoti per savo galvą, savaip priimti ją ir 
pritaikyti gyvenime. 

 Asmeninės savybės.
Pažiūrėkite į save, kokie esate Jūs dabar? Kokios Jūsų asmeninės sąvybės? Kaip gali apibūdinti save ir ką apie tave gera gali pasakyti Jus supantys žmonės? Kokie žmonės jus supa? Kokias savybes įžvelgiate juose? Ar panašios į jusiškes?
Turiu gerą draugą, kuris pasakojo atlikęs daug laiko nereikalaujantį eksperimentą. Jis susirašė visus jį gyvenime supančius žmones. Kiekvienam jų priskyrė savybes, pvz vienas yra darbštus, kitas labai sąžiningas, trečias mėgstantis pinigus ir tt.. Pradžioje nubraižė pirmą  ratą (1) , kuriam priklauso šeimos nariai su priskirtomis savybėmis, tada antrame rate (2) artimiausi draugai. Trečiame rate (3) Jūsų pažįstami žmonės (kolegos, seni pažįstami). Ketvirtame rate (4), jei reikia susirašote žmones, su kuriais labai retai bendraujate. Kaip jau minėjau, prieš tai kiekvienam iš jų priskirkite savybes. Visi šie žmonės yra Jūsų savybių atspindžiai. Vienas perteikia Jūsų dosnumą, kitas linksmumą, kitas rimtumą. Jie yra Jūsų maži veidrodžiai. Ne veltui sakoma, kad pasakyk, kas tavo draugas, pasakysiu, kas esi tu.

 

Keletas žmogaus asmeninių savybių.
Naujų idėjų priėmimas.

Jūsų atvirumas naujoms idėjoms yra labai pagirtina savybė. Uždaras žmogus, aklai atmetantis kiekvieną naują mintį, įdėją yra pasmerktas stovėti toje pačioje vietoje ir pats uždaro kelią savo asmenybės tobulėjimui. Stengiuosi visada priimti naujas įdėjas ir jas taikyti praktiškai gyvenime. Ar pastebėjote, kaip dažnai, tai, kas būna nauja, pradžioje yra priimama skeptiškai, net smerkiami būna idėjos pradininkai. Supratau, kad jei mano idėjos ar darbo žmonės nepriėmė, tai yra tikimybė, kad idėja yra gera, tik dar nesuvokiama kitiems. Pamename visi, kaip daug kas kalbėjo, kad į kosmosą patekti neįmanoma, žmonės tai įrodė? Daug kas kalbėjo, kad neįmanoma viršyti garso greičio – jau girdime skrendančius reaktyvinius lėktuvus virš mūsų galvų. Pradžioje buvo primta skeptiškai, tačiau neįmanoma tapo įmanoma. Taigi būkime apdairūs, budrūs, nes šalia yra daug „keistų“ dalykų, kurie gali atnešti daug naudos, tik tereikia pastebėti juos.
 

Ką darau savo gyvenime?

Jei dirbate darbą, kurio nemėgstate ir ten praleidžiate laiką tik tam, kad jį praleisti, jūs švaistote savo brangiausią dalyką  - laiką. Gal skamba ir banaliai, tačiau paskaičiuokite, kiek dienų Jūs nugyvenote per savo gyvenimą. Tai didelis skaičius? Kiek įsivaizduojate dar jų nugyvensite, kad būtų verta jas švaistyti vėjais? O gal iki šios akimirkos praleistos dienos buvo pačios turiningiausios? 
Taigi ir darbo srityje yra vertinami ne tie specialistai, kurie daro, o tie kurie padaro kokybiškai, dirba efektyviai. Yra trumpas pasakojimas, kuriame dirba du vyrai - vienas iškasa duobutę, kitas ateina po trijų valandų ir ją užkasa. Darbas vyksta. Tačiau turėjo būti ir trečias vyras, kuris į iškastą duobutę po 30 minučių turėjo įdėti gėlę. Tačiau jis neatėjo ir tie du vyrai nors ir savo darbą atliko, bet naudos jokios.

Pagalvokite, kokia veikla Jus skatina veikti savanoriškai, jūs mėgaujatės ja. Kokią veiklą sugebėtumėte daryti nemokamai?  Ar galite iš savos mėgiamos veiklos turėti pajamų? Pagalvokite kaip tai įgyvendinti.
Linkiu visiems būti tikrais savo gyvenimo kalviais. Mes esame kalviai ir kiekvieną dieną kuriame vienu ar kitu kampu pliaukšėdami plaktuku kuriame gyvenimą. Ir kokį šedevrą sukursime, prikausys tik nuo mūsų. Taigi darykime tikslingai.

Sugebėjimas veikti. Patys nustatykite vietą, kur esate:
• darbe veikiate – dirbate tam, kad atrodytumėte užimtas. 
• Dirbate tai, ką reikia dirbti. 
• Dirbate iš širdies ir padarote 110 procentų efektyviai savo užduotis. 
• O gal dirbate sau, užsidegęs ir atsitraukiate nuo veiklos tik tada, kai darbas tobulai atliktas?

 
Sąžiningumas. Ar esate apgavęs žmogų? Organizaciją? Sąžiningas žmogus yra visų pirma patrauklus žmogus. Pažįstu puikiai klestintį verslininką, kuris su visais klientais yra sąžiningas ir visada laikosi savo duotojo žodžio. Jo verslas eina į priekį ir jokios ekonominės sąlygos nedaro jam įtakos. Žmonės dirba su šia kompanija, pasitiki jos vadovu ir suteikia galimybę uždirbti pinigus.
Ar esate atviras su kitais? Sugebėjimas būti ne tik sąžiningu prieš save, bet ir prieš kitą, yra ypatinga savybė, kuri nuves ten, kur Jūs norite būti. Aplinkiniai juk bijo nepatikimų, nesilaikančių savo žodžio žmonių. Sąžiningumas pritraukia žmones, skatina laikytis arčiau Jūsų, didina pasitikėjimą. Turint tokias savybes, kiti bus pasiruošę padėti esant bet kokiai gyvenimiškai situacijai. Būkite sąžiningas ir kiti bus sąžiningi su jumis. 


Savęs gerbimas. Gerbkime save ir mus gerbs kiti. Būkime atviras su savimi ir prisipažinkime ar viską padarome, ką sau žadėjome. Pvz, jei nusistatėme savo mėnesio tikslą, ar padarėme viską, kad jį įgyvendintume? Ar įgyvendinome tą tikslą? Gerbkime savo pasirinkimą ir niekada neapgaudinėkime savęs, neatlikdami sau iškeltų užduočių. Juk nuo savigarbos viskas prasideda. Jei savęs negerbsi, tai kaip galėsi kitą gerbti ir kaip tave galės gerbti. 


Patys nuspręskite, kuri savybė jums yra priimtiniausia ir užima pirmą vietą gyvenime.

   
Man svarbiausia:
a) Ugdyti savo gerasias savybes
b) Visada tikslingai  veikti
c) Niekada niekada nepasiduoti
d) Mėgautis savo pasiektais vaisiais;

 

—————

Back