Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Ar tu laimingas? Aš tai ne, nes..

14/09/2010 13:53

Ar tu laimingas? Aš tai ne, nes..

Paskambinau savo  labai veikliam ir daug siekiančiam draugui ir klausiu jo: "ar esi laimingas?. Šis atsako, kad ne. -"Būsiu laimingas, kai.. Kaip įgyvensiu tą tikslą, kai padarysi tą ir dar tą..". Kaip manote, ar žmogus laimę susiedamas su tikslais kartais nepasmerkia savęs visą gyvenimą taip ir nebūti laimingu? Jis bus laimingas tik tomis akimirkomis, kai pasieks tarpinį tikslą. Tada pasidžiaugs ir vėl puls planuoti naujus tikslus, regzti naujus planus.  Ir taip pasaka be galo - vieną tikslą pasiekei, eini link kito.. Išoriškai atrodai sėkmingas ir laimingas, bet viduje vis nelaimingas.

Kadanga laimė yra gana subjektyvus dalykas, yra labai daug interpretacijų. Pavyzdžiui šio žmogaus laimė tapatinama su visų tikslų įgyvendinimu. Kitam laimė bus pinigų kiekis jo sąskaitoje. Kitam antrosios pusės turėjimas. Kitam.. O dar kitam..

Nepasitenkinimas savo esama padėtimi irgi geras dalykas. Tai gali tave motyvuoti pradėti veikti ir siekti daugiau, kad pakeistum savo dabartinį gyvenimą. Kai esi nepatenkintas, gali atsitikti du dalykai:

  • esi nepatenkingas, užtat stengiesi viską padaryti, kad pakeistum situaciją į gera
  • esi nepatenkintas ir tai tau surakina rankas. Tu nieko neveiki.

Jei esi antroje kategorijoje, tau labai sunku bus pereiti į laimės būseną. Jei esi pirmojoje - nepasitenkinimas tau atneš tik gerus dalykus.

Patenkintas savimi ir laimingas.

Laimingas žmogus. Tai daugelio siekiamybė. Kiek aplinkui yra laimingų žmonių? Tu laimingas? Jau seniau rašiau, kad laimė tai ne siekiamybė, o būseni. Esi čia ir dabar. Esi laimingas, ramus. Vertini tai, ką turi, bet neverki dėl to, ko neturi. Jei dar nevažinėji su svajoniu automobiliu, nereiškia, kad turi būti nelaimingas. Turi galvą - sugalvosi, kaip jį įsigyti.

Kai jautiesi laimingas:

  • Gali būti blogai, nes tu pasitenkinęs mažu, daugiau nieko nebenorėsi siekti, nes nebus motyvų.
  • Gali būti, kad jausdamasis gerai ir būdamas laimingas, laiptelis po laiptelio, eisi į priekį, sieksi naujų tikslų.

Ar yra pats geriausias laimės modelis? Ar geriau, kai esi nelaimingas ir tampi laimingu? Ar geriau iš karto būti laimingu? Ir vienas ir kitas atvejis turi savų pliusų ir minusų. O dabar tau pačiam nuspręsti, kokiu nori būti;)

Puikią nuotrauką radau čia: https://kadras.blogas.lt/files/2010/05/happy-400x300.jpg

Pagarbiai,

Saulius Bagdonas

—————

Back