Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Ar gerai, kad skaitai?

03/02/2012 18:22

Ar gerai, kad skaitai?

Pirma - ar skaitai knygas? Nors knygynai pilni knygų (ir lyg jas perka), vistiek labai maža dalis žmonių skaito knygas. 

Jei skaitai knygas, tu papuoli prie to elito, kuris daugiau šviečiasi, kuris lavina savo protą. Skaitydamas protingų žmonių kūrinius gali labai tobulėti, augti, o kai augi, kaip asmenybė, gerėja ir tavo gyvenimo kokybė, nes pasieki geresnio rezultato. Nuoširdžiai rekomenduoju per mėnesį perskaityti bent vieną knygą. Klausi, kiek laiko tai užims  nei daug nei mažai - kelias valandas ;).

Antra - ką skaitai? Kam skaitai?

  • Romanai, fantastika
  • Mokslinė literatūra
  • Profesinė literatūra
  • Saviugdos literatūra. (Jai priskiriu visas sėkmės psichologijos knygas, kurių bene daugiausia perskaičiau.)

Dažnai klausiu žmonių - "ar skaitai"? Jei atsako - "taip", visada užklausiu, "o ką skaitai". Pastebėjau, kada dažniausiai skaito vieno, na maksimum dviejų žanrų knygas. Pvz., fantastinės ir profesinės, arba tik fantastinės. Arba tik mosklines. Arba tik saviugdos.

Kaip manai, kuris variantas yra geriausias?  Manau, kad kiekviena knyga turi savo privalumų pvz., jei skaitysi fantastiką, plėsi savo kūrybiškumo galias, jei skaitysi profesines knygas, gilinsi savo profesijos žinias ir tt. Jei skaitysi asmeninės saviugdos knygas, tobulėsi kaip asmenybė..

Mano nuomone, kad reikia visko po truputi pasiskaityti, kad nebūtumei, tik užkietėjęs fantastas, ar pametęs galvą žmogus dėl profesijos reikalų.. Ma priimtiniausias variantas (ir manau naudingiausias) - paskaityti visko po truputi. Esu "užlipęs" ant grėblio, kad skaitau vien tik saviugdos knygas, o kitos visai nedomina (nebent viena kita profesinė). Skaitydamas tik vieną sritį, matai per siaurai.

 

Trečia -kiek pritaikai? Kiek darai to, ką sužinojai?

Jei skaitai - esi šaunuolis. Tačiau, kiek knygų perskaitai ir vėl užverti, nepritaikęs tų patarimų? Kiek šaunių minčių kilo beskaitant, tačiau jos taip ir nesimaterializavo? Jau vien skaitant bus naudos, tačiau, jei norime gero rezultato, turime skaityti, daryti išvadas, tas išvadas paversti realiais veiksmais ir tada mėgausimės rezultatu.

 

Reziumuojant - verta skaityti knygas, tačiau visada paklausk dėl ko tai darai? Ir esmių esmė - perskaitai - taikai. Perskaitai - taikai. Perskaitai - taikai.

 

Gero ir tūriningo skaitymo ;)

Saulius Bagdonas

—————

Back