Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Apie renginiu su alkoholiu ir be

20/03/2013 14:20

 

(iš profesinio skyrelio)

Aurimas Guoga įvėpė su savo mintimi:

“Jau seniau žinojau, kad įmanoma puikiai linksmintis be alkoholio, tačiau nežinojau kaip tai turėtų atrodyti praktiškai. Dabar išsiaiškinau. Reikalas tas, kad mes paprastai šventes surengiame be jokio plano – paruoštas maistas ir gėrimai, o toliau – kaip D-vas duos. Taip ir išeina, kad visi tik valgo ir geria. O prisigėrę pradeda girtai siautėti, elgiasi kaip primityviai šėliojantys paaugliai, kas ir sukuria linksmumo įspūdį. 
Jei norime, kad mums iš tiesų būtų linksma, turime tuo pasirūpinti iš anksto. Galime prisigalvoti žaidimų, veiklos, o dar geriau – už alkoholiui skirtus pinigus nusisamdyti linksmintoją – renginių organizatorių, didžėjų, aktorių ar muzikantą, galima surengti vakarėlį gamtoje, užsisakyti pirtininko, masažuotojo ar kokio originalaus amato žinovo paslaugas. Tačiau esmė ta, kad jei norime tikrai linksmo vakarėlio – apie linksmybių dalį turime pagalvoti iš anksto, o vakarėlio metu visi turi būti užsiėmę malonia veikla.”

 

Man viena rimta renginių organizatorė pasakojo, kaip jai užsakovė po vakaro dėkojo už puikiai suorganizuotą vakarą. Ir sakė, kad sutaupė alkoholiui, nes žmonės tiek turėjo veiklos, smagumų – nereikėjo nė prisigerti.

Sutiksime, kad alkoholis daugeliui šiandien dienai yra neatskiriama šventės, net bendravimo dalis. Ateiname į Gimtadienį ir iš karto taurę. Pradžioje solidžiai gurkšnojame, po truputi.. o po kelių valandų.. Nekalbėkime, kas laukia rytoj..

Alkoholio “pliusai” (dėl ko geriama):

·         Linksmiau

·         Skanu?

·         Surandu bendraminčių

·         Tampu drąsesnis

·         Lengviau vyksta bendravimas

·         (tavo pliusai)

Alkoholio minusai:

·         Sugadiname santykius (nereikia plėstis)

·         Pridarome nesąmonių

·         Išvaistome pinigus

·         Sugadiname reputaciją

·         Sugadiname sveikatą

·         Tampame priklausomi

·         Esame ne savimi

·         (tavo minusai)

Aš pats alkoholio visai nebevartoju. Ir pastebėjau, kad daugelis žmonių to nebenori. Kai supranti, kad iš savęs turi būti linksma, kad pats turi rasti ramybę, nebereikia svaigintis su buteliu “Jacko”.

Tikiu, kad Lietuvoje ir Švenčių tipai pasikeis (daugelis tostų bus su sultimis) ir kad daugelis žmonių labiau rūpinsis savo sąmonigumu.

 

 

—————

Back