Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


Apie praktiką mokykloje

25/08/2012 12:36

Apie praktiką mokykloje

Jau praėjo dešimt metų nuo to, kai baigiau mokyklą. Atsigręžiu mintimis atgal ir pamąstau – „ką išmokau daryti praktiškai mokykloje“? „ką dabar taikau praktiškai?“, „kas praverčia bendraujant su žmonėmis“?, „kas padeda kuriant verslą“?, „kas padeda kuriant šeimą, santykius“?

Ieškodamas apčiuopiamų praktinių naudų mokykloje suprantu, kad padeda:

 1. Užsienio kalbos išmokimas – rekomenduoju mokykloje skirti tam dėmesio.
 2. Lietuvių kalbos išmokimas. Dabar labai padeda rašant laiškus klientams, ruošiant pasiūlymus.
 3. Matematikos užtenka tiek, kiek moki dirbti su skaičiavimo mašinėle. Dar nei karto neprireikė Cosinuso ir sinuso ir nei karto netraukiau iš 100 Lt šaknies ;).
 4. Pamenu kelis pratimus iš kūno kultūros pamokų (ir dabar darau mankštą).
 5. Fizikoje ir chemijoje mokytų formulių iš viso nepritaikiau, tačiau tam tikri supratimai apie net buityje naudojamų produktų savybes, naudos duoda (kokius 1 %).
 6. Dailėje piešti taip ir neišmokau, gaila, bet mokykloje buvo skiriama per savaitę net 1,5 val.

Į ką, manau, kad tikrai reiktų dabartinėje mokykloje smarkiai kreipti dėmesį, nes kaip suprantu ir po 10 metų dirbama tais pačiais teoriniais metodais?

 1. Kaip sužinoti savo vertybes?
 2. Kaip išsikelti savo tikslus?
 3. Kaip kalbėti prieš auditoriją, kaip būti drąsiu, kaip įgyti daugiau pasitikėjimo savimi?
 4. Kaip suprasti save ir savo emocijas?
 5. Kaip išmokti dirbti su įpročiais ir asmeninėmis savybėmis?
 6. Kaip lavinti savo geriausius talentus?
 7. Kaip išmokti planuoti laiką.
 8. Kitose mokyklose buvo lytinis švietimas. Juokdavomės mes iš to. Gaila, bet šiai svarbiai  temai skiriama per mažai dėmesio.
 9. Santykių, šeimos kūrimo temos, vaikų auginimo temos. Kokią teisę turime kurti šeimą, jei net žalio supratimo neturime apie jos kūrimą? Tai turi būti tęstinis mokymasis.

Reziumuojant sakau, kad palikime teorijos kuo mažiau ir visa teoriją paverskime praktika. Pavyzdžiui, jei kalbame per chemijos pamoką  apie sodą (miltelius), tai parodykime, kad sodos pagalba galima išplauti vonią, visiškai neužteršiant gamtos, o jei mokomės matematikos, tai parodykime kaip išmokti planuotis savo finansus.

Manau, kad reikia keisti mokyklos veiklą paliekant ją daugiau praktine ir labiau pritaikoma gyvenime. Kaip tai padaryti? Vienytis formaliam ir neformaliam ugdymui.

Pagarbiai,

Saulius Bagdonas

—————

Back