Sėkmė - tai tavo požiūrio į gyvenimą vaisius.


 
Keli klausimai:
 

Koks turi būti mano gyvenimas?  Ko mes čia gyvename? Koks mūsų tikslas?  Ar dabar esu laimimgas? Kas man suteikia laimę? Kas atima laimę iš manęs? Ką turiu daryti, kad būčiau laimingas? Ko turiu nedaryti?

Kokios mano vertybės? Kas man iš tiesų svarbu?

Kodėl elgiuosi, kaip elgiuosi? Ar noriu gauti pritarimo iš kitų? Saugumo? O gal kontrolės?

Ar esi gyvenimo kūrėjas? Kaip kūri gyvenimą?  Gyvenimą Kuri savo viduje ir paskui savo išorėje. 

2014 03 04 Ką gera atneša tavo darbas

 Dažnai žmonės nesijaučia laimingi, nes galvoja, kad dirba ne savo darbą arba jiems darbas atsiblosta. Nežinau, kokia Tavo situacija, tačiau siūlau atkreipti dėmesį į kelis klausimus:

1. Kokią naudą mano darbas atneša mano klientams?

2. Kokią naudą mano darbas atneša pasauliui?

3. Ir žinoma, kokią naudą atneša man.

Net jei nerandi atsakymo į trečią klausimą, pagalvok apie pirmus du - darbas pasidarys mielesnis ;)

O mūsų tikslas padėti žmonėms yventi geriau ;)

 

2013 05 13 Gyvybės diena Naujininkų mokykloje

Nuotraukoje iš kairės Etikos mokytoja Nijolė, daktarė Auksė Narvilienė, dir. pav. Danutė, mokslų daktaras Danielius Serapinas, lektorius Saulius Bagdonas.

Labai džiaugiuosi, kad yra tokių iniaciatorių, kurie stengiasi dėl dar negimusių gyvybių išlikimo. Gyvybės dieną Naujininkų vidurinėje mokykloje atvyko paminėti daktarė Auksė Narvilienė ir Danielius Serapinas. Šie du šviesūs žmonės labai įdomiai pateikė trumpą informaciją apie gyvybės atsiradimą. Keli faktai:

Gyvybė prasideda jau nuo pirmųjų dienų 

Jeigu daromas abortas nors ir kelių savaičių vaikui, jis yra nužudomas ir jaučia skausmą

Kontracepsija kenkia moters sveikatai. Gali net negrįžtamai likti nevaisinga.

 

Linkiu visiems suvokti paprastą tiesą - 1990 metais buvo nužudoma aborto metu apie 48 000 žmonių. Dabar "tik", o gal "net" 8000. Matome aiškų progresą, tačiau tai gali įtakoti ir padidėjęs kontracepsinių priemonių naudojimas. 

Pagalvokime, kiek žmonių yra 8000.. kiek iš jų neteko šanso gyventi mūsų šalyje..

 

2013 04 10 Bendravimas ir pardavimas

Labai patiko mintis " Žmonės perka ne iš kompanijų, o žmonės perka iš žmonių". Perka viską - nuo maisto iki automobilių. Aptarnaujantis personalas arba pardavėjas yra vienas iš stipresnių  veiksnių, lemiančių ar klientas vėl grįš pas jus, žinoma svarbu ir tai, ką parduodate. Ar kokybiška ir tt. Paprastas pavyzdys - į kai kurias parduotuves, jei turiu galimybę, neinu, nes ten nemaloniai aptarnauja, pykstasi personalas tarpusavyje, apie savo kompaniją kalbą ne kaip.. O kitas prekybos vietas norisi ateiti, nes ten žmonės myli savo veiklą, nes ten gera pirkti, nors ir gali būti brangiau.

 

Kodėl iš vieno pardavėjo perka, o iš kito ne. Yra daug veiksnių, tačiau man patiko pavyzdys su manimi. "Lioness" korteles siule apei 10 žmonių. Nei karto nepasirašiau. Tačiau pagėrus arbatą su vienu žmogumi, pasiėmiau kortelę, nors dar šiandieną visos sistemos nesuprantu, bet pasiėmiau. Kodėl? Žmogus (pardavėjas) buvo:

  • sąžiningas
  • atviras
  • Nuoširdus
  • nespaudė
  • Paprastai kalbėjo
  • Parodė vertę 

Aš jau turiu kortelę :). Darbas pardavėjo padarytas.

Žinoma gali suveikti ir kitas veiksnys - jau daug kartų gavau pasiūlymą, todėl pardavimas įvyko iš n karto.. Kaip sakoma, prigriebė tinklinis marketingas ;)

 

Būk savimi. Teisiog bendrauk nuoširdžiai.

Grįžkime prie to teiginio "..žmonės perka iš žmonių..". Žmonės grįžta pas servizo darbuotoją, kuris padarė darbą kokybiškai. Apsilanko pas gydytoją, kuris ne tik gerai taisė dantis, bet ir buvo malonus. Eina į kavinę, kurioje jauku būti, kurioje personalas malonus. Žmonės skambina "Teo" vadybininkei, kuri profesonaliai išsprendžia jo problemas. 

Nori parduoti save, savo prekę?

  • Būk sąžiningas su savimi - daryk darbą 110 %.
  • Būk sąžiningas su pašnekovu - duok, jam ko reikia, jei jam to reikia.
  • Būk malonus - nuoširdžiai šypsokis.
  • Būk šioje akimirkoje - susitelk 110 % į pašnekovą, klausykis jo įdėmiai 
  • Išjunk telefono garsą :)

Pardavimas yra nuoširdus bendravimas ir jei nuoširdžiai dirbsite, į jus kreipsis ir dar kitiems rekomenduos ;)

 

 

 

2013 03 20  Truputis apie alkoholį ir šventes :)

 

(iš profesinio skyrelio)

Aurimas Guoga įvėpė su savo mintimi:

“Jau seniau žinojau, kad įmanoma puikiai linksmintis be alkoholio, tačiau nežinojau kaip tai turėtų atrodyti praktiškai. Dabar išsiaiškinau. Reikalas tas, kad mes paprastai šventes surengiame be jokio plano – paruoštas maistas ir gėrimai, o toliau – kaip D-vas duos. Taip ir išeina, kad visi tik valgo ir geria. O prisigėrę pradeda girtai siautėti, elgiasi kaip primityviai šėliojantys paaugliai, kas ir sukuria linksmumo įspūdį. 
Jei norime, kad mums iš tiesų būtų linksma, turime tuo pasirūpinti iš anksto. Galime prisigalvoti žaidimų, veiklos, o dar geriau – už alkoholiui skirtus pinigus nusisamdyti linksmintoją – renginių organizatorių, didžėjų, aktorių ar muzikantą, galima surengti vakarėlį gamtoje, užsisakyti pirtininko, masažuotojo ar kokio originalaus amato žinovo paslaugas. Tačiau esmė ta, kad jei norime tikrai linksmo vakarėlio – apie linksmybių dalį turime pagalvoti iš anksto, o vakarėlio metu visi turi būti užsiėmę malonia veikla.”

 

Man viena rimta renginių organizatorė pasakojo, kaip jai užsakovė po vakaro dėkojo už puikiai suorganizuotą vakarą. Ir sakė, kad sutaupė alkoholiui, nes žmonės tiek turėjo veiklos, smagumų – nereikėjo nė prisigerti.

Sutiksime, kad alkoholis daugeliui šiandien dienai yra neatskiriama šventės, net bendravimo dalis. Ateiname į Gimtadienį ir iš karto taurę. Pradžioje solidžiai gurkšnojame, po truputi.. o po kelių valandų.. Nekalbėkime, kas laukia rytoj..

Alkoholio “pliusai” (dėl ko geriama):

·         Linksmiau

·         Skanu?

·         Surandu bendraminčių

·         Tampu drąsesnis

·         Lengviau vyksta bendravimas

·         (tavo pliusai)

Alkoholio minusai:

·         Sugadiname santykius (nereikia plėstis)

·         Pridarome nesąmonių

·         Išvaistome pinigus

·         Sugadiname reputaciją

·         Sugadiname sveikatą

·         Tampame priklausomi

·         Esame ne savimi

·         (tavo minusai)

Aš pats alkoholio visai nebevartoju. Ir pastebėjau, kad daugelis žmonių to nebenori. Kai supranti, kad iš savęs turi būti linksma, kad pats turi rasti ramybę, nebereikia svaigintis su buteliu “Jacko”.

Tikiu, kad Lietuvoje ir Švenčių tipai pasikeis (daugelis tostų bus su sultimis) ir kad daugelis žmonių labiau rūpinsis savo sąmonigumu.

 

2013 03 14 www.renginiu-vedimas.lt

Kai nuolat klausi savęs, "ko nori?", atrandi. Gerą šiandieną perskaičiau Jurijau Micharevo patarimą. Jis skamba taip - 21 dieną kiekvieną dieną 5 kartus užsidėk žadintuvą. Kai jis suskambės, atsitrauk, (jei gali ir saugu), nuo tų darbų, kuriuos dabar darai ir pamąstyk, ką tikrai norėtum dabar daryti. Tokio pratimo pagalba gali tikrai greičiau suprasti, ko nori.

Tai aš jau 5 metus vedu įvairius mokymus, renginius, šventes. Supratau, kad noriu sukurti grynai savo veiklą ir dabar turiu savo tinklalapį, kuriame pristatau savo veiklą. Suprantu, kad svarbiausia yra noras daryti tą veiklą, tobulėjimas toje srityje. Man ši veikla labai patinka, todėl renginiai mano puikūs :).

Ir tu, kai darai,  būtinai daryk, kas patinka :).

 

Profesinis pašnekesys ;)

2012 03 20 ISM Pasitikėjimas savimi, drąsa, viešasis kalbėjimas

Vedžiau užsiėmimą "ISM" atvirų durų dieną ir dalinausi teorija ir praktika su moksleiviais ir studentais apie drąsą, pasitikėjimą savimi ir viešą kalbėjimą.

Pridedu kelis patarimus, kaip pasiruošti gerai kalbai ;)

Patarimai gerai kalbai:

  • išeiti į sceną drąsiai, užsiimti poziciją. Tai sudaro pirmą įspūdį
  • stovėti tiesiai prieš auditoriją, o ne šone. Didelėje auditorijoje galima prieiti prie kažkurios pusės, patraukti jos dėmesį ir sugrįžti į centrą
  • plėsti komforto zoną, daryti daugiau plačių rankų gestų. Visi turime tik mums būdingus gestus, kuriuos atradus ir išlaisvinus atrodysime įdomiai, natūraliai ir originaliai
  • scenoje galima ir reikia pajudėti – klausytojai seka jūsų judėjimą akimis, kalbai tai suteikia įvairumo pojūtį
  • kalbos pradžioje pajudėjimas po sceną išvaiko jaudulį, atpalaiduoja (!)
  • struktūruoti kalbą su judesiu – pereinant prie kitos kitos minties reikia šiek tiek pajudėti, pvz. vardinant svarbius punktus padaromas žingsnelis į šoną
  • prieš kalbant padaryti 2-5 sek. pauzę, susirinkti auditorijos dėmesį. Tą patį padaryti ir pabaigoje – susirinkti plojimus ir tada išeiti
  • kalbėtojui labai svarbus individualumas – ieškokite savo stiliaus, savo braižo
  • kalboje nenaudoti frazės "pabandysiu paaiškinti...", geriau naudoti "siūlau..."
  • rekomenduojama mintis dėstyti taip: pirma išdėstyti argumentus ir pabaigoje pateikti išvadas, o ne atvirkščiai
  • stovėti prieš auditoriją tvirtai ant abiejų kojų, pėdos kiek praskėstos, nelinguoti, nesitraukti atgal, nesikūprinti, vaikštant nekalbėti, nes tai blaško. Kuo daugiau žiūrėti į auditoriją, palaikyti akių kontaktą
  • veido mimika rodo emocijas, praturtina kalbą. Tačiau veido išraiška turi atitikti kalbos turinį. Bus bėda, jei pasakosi apie avariją ir šypsosies
  • akių kontaktas yra labai svarbus. Taip parodote, kad jums svarbus klausytojas, kad kalbate auditorijai, o ne luboms. Jei nenori žiūrėti į akis, žiūrėk į tašką kiek aukščiau tarp akių
  • lakstančios akys (viršus, apačia) išduoda jaudulį. Rasti auditorijoje draugišką sielą ir jai daugiau žiūrėti į akis
  • jei rašai ką nors ant lentos, tai stenkis kuo mažiau laiko praleisti atsukęs nugarą į auditoriją. Jei jau prisireikia atsukti nugarą, tuo metu nekalbėk, tiesiog greičiau parašyk ką reikia ir atsisuk į auditoriją
  • jei pakibai ir galva tuščia, kabinkis už paskutinio žodžio ant kurio pakibai, tada smegenys vėl pagaus vagą ir galėsi grįžti prie tos minties, kurią pamiršai
  • kalbėtojas turėtų atsargiai ir pamatuotai prašyti auditorijos ką nors daryti, net jeigu jo ketinimai geri. Pvz. prašymai "Atsistokite, paplokite, dabar pritūpkite ir pan." gali suerzinti klausytojus. Visų pirma kalbėtojas turi užsitarnauti auditorijos pagarbą
  • Vengti išankstinių deklaracijų tokių kaip "Dabar papasakosiu jaudinančią istoriją...". Rekomenduojama pasakyti užkabinančią istorijos mintį ar teiginį ir toliau ramiai tęsti pasakojimą
  • jaudulio slėpti negalima ir neįmanoma! Jis rodo organizmo pasirengimą darbui. Jaudulį reikia valdyti – ateini į auditoriją, įkvėpi, iškvėpi, pasakai pirmą mintinai išmoktą frazę ir būtinai pajudi, pavaikštai po sceną, nes tai išjudina sukaustymą ir atpalaiduoja

 

Pagarbiai,

Saulius Bagdonas

 

 

 

Drąsa, pasitikėjimas savimi, viešasis kalbėjimas

2011 11 06 “Litexpo” vyko Moksleivių mugė „Mokykla 2011”. Man, kaip “Kitas variantas” lektoriui, teko garbė vesti užsiėmimą tema „Drąsa, pasitikėjimas savimi, viešasis kalbėjimas“.

Sekmadienį, iš pat ryto 11 valandą sugužėjo apie 40 žmonių. Galvoju – tikrai entuziastai. Taip anksti, dar sekmadienį. Juk daug kas tokiu metu dar krapštosi iš lovos po penktadienio, šeštadienio vakarų..

Ar žinote, kad atėję  į seminarą žmonės tikrai papuola tarp 10% savarankiškai laisvu metu tobulėjančių žmonių? Ar žinote, kad jie pasieks daugiau, jei taikys gautus patarimus, nei tie 90 %, kurie netobulina savęs? 

Kuriai kategorijai tu priskirsi save? Tiems, kurie viską žino ir nebereikia tobulėti  ar tarp tų, kurie nuolat save augina, tobulina savo silpnasias ir stipriasias savybes? Jei nori pasiekti daugiau, jaustis geriau, reikia truputi padirbėti.

Drąsa.

Esmė yra peržengti savo komforto zoną.

  • Kiekvieną dieną padaryk ką nors neįprasta. Ką nors kitaip.
  • Rizikuok
  • Daryk, kas kelia baimę ir sunku.
  • Jei jauti nepasitenkinimą, pavyzdžiui savo veikla, priimk sprendimą ir  drąsiai keisk ją.

Pasitikėjimas savimi.

  • Pasitikėjimas savimi kyla auginant savo sėkmės raumenį.
  • Kuo daugiau darai ir sieki, tuo didesnį rezultatą turi.
  • Kuo didesnį rezultatą turi, tuo labiau pasitikėjimas auga.

Viešas kalbėjimas.

  • Nori gerai kalbėti? Tai kalbėk. Kai tik gali – eik ir kalbėk, nesvarbu, kad baisu.
  • Nuolat praktikuokis, Nuolat. Vienas pries veidrodį, pries draugus.
  • Užsirašyk į “Toastmasters” ar kitą  viešojo kalbėjimo klubą.
  • Susirask mokytoją, kuris gerai kalba viešai ir tau patars.

Reziumė.

  • Pasitikėjimas savimi ugdomas bedarant.
  • Drąsa ugdoma rizikuojant.
  • Viešas kalbėjimas ir lengvai ugdomas treniruojantis.

Nori drąsos? Nori pasitikėjimo? Nori gerai kalbėti? Kaip pasakė Richard Branson - Tai imk ir daryk – nuolat plėsk savo komforto zoną ;).

 

Pagarbiai,

Saulius Bagdonas